Hukuk İngilizcesi Kursları Hukuk İngilizcesi Kursları

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmak ve mesleki gelişimi adına dev bir adım atmak isteyen hukukçuların büyük rağbet gösterdiği hukuk İngilizcesi kursları, başta Amerika ve İngiltere olmak üzere gezegenimizin dört bir yanında prestijli okullar tarafından sunulmaktadır.


Hukuk İngilizcesi kurslarının bir kısmı hukuk öğrencileri ve genç avukatlar için sunulurken bir kısmı hukukla ilgili bilimsel çalışmalar yürüten akademisyenler veya tecrübeli avukatlar için sunulabilir. Dilersen, dünya genelindeki hukuk İngilizcesi kurslarını birlikte inceleyelim…

Hukuk İngilizcesi Kursları Hukuk İngilizcesi Kurs Süresi

Hukuk İngilizcesi kurs süresi için kesin bir süre belirtmek imkansızdır. Zira kurs takvimi her okul için farklılık gösterebilir. Ancak çoğu hukuk İngilizcesi kursu 3 ila 4 hafta sürmektedir ve toplam 50-60 saat ders içermektedir.
Yurt dışında hukuk İngilizcesi kursu almak için bizimle iletişime geçebilirsin.

Hukuk İngilizcesi Kursları Yöneticiler İçin İş İngilizcesi Kurslarının İçeriği

Hukuk İngilizcesi kursu almak isteyen kişilerin, kurs seçimi yaparken eğitim bütçesi ve kariyer hedefleri doğrultusunda hareket etmesi tavsiye edilir. Zira bir hukuk öğrencisinin, tecrübeli avukatlara yönelik hukuk İngilizcesi kursundan maksimum verim alması pek mümkün değildir.
ABD, İngiltere ve Kanada gibi anadili İngilizce olan ülkeler, genel İngilizce için ne kadar önemliyse mesleki İngilizce için de o kadar önemlidir. Bu ülkelerdeki çoğu hukuk İngilizcesi kursu, mesleki İngilizce’nin yanında hukuk dersleri de veriyor. Böylece kursiyerler, etkili bir şekilde hukuk İngilizcesi öğrenmenin yanında hukuk bilgilerini tazeleme ve yeni bilgiler edinme şansı yakalıyor.
Hukuk İngilizcesi kurslarının içeriği okuldan okula ve hatta programdan programa değişiklik gösterebilir ancak hemen hemen tüm hukuk İngilizcesi kurslarında aşağıdaki konular işlenir:

Genel olarak tüm hukuk İngilizcesi kurslarında üzerinde durulan başlıca konu başlıklarını bu şekilde sıralayabiliriz. Daha önce de belirttiğimiz gibi kurs içerikleri okuldan okula değişiklik gösterebilir ve kimi okullar yukarıdaki listede yer alan genel konu başlıklarına ilaveten ceza hukuku, müvekkil ile doğru iletişim kurma ve dava süreçleri gibi spesifik konulara yönelik dersler de düzenleyebilir.