أكتشف معاهد اللغة

Yurtdışı dil okulları, dünyanın en çok konuşulan dili olan İngilizce’yi yaşayarak öğrenme fırsatı sunuyor! Dil öğrenirken aynı zamanda tanımadığınız bir ülkenin sokaklarını keşfetmek, farklı kültürlerden insanlarla bir araya gelerek hayata bambaşka açılardan bakmak ve hayatınız boyunca unutamayacağınız hatıralar biriktirmek istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise kendinize en uygun dil okulunu seçerek geleneksel dil kurslarının monotonluğundan epey uzaklaşabilirsiniz. Konuşarak, dinleyerek, eğlenerek ve deneyimleyerek, kısacası bol bol pratik yaparak İngilizce öğrenebilirsiniz.

 

Dil öğrenmeyi aşılması gereken bir problem olmaktan çıkartıp keyifli ve basit bir aktiviteye çeviren dil okulları, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki öğrencileri buluşturan sosyal ortamlardır. Teknolojik ekipmanlar, öğrenci psikolojisinden çok iyi anlayan eğitmenler ve birbirinden renkli sosyal aktiviteler ile rüya gibi geçecek bir eğitim sürecine hazır olun!

En Ucuz Dil Okulu Hangi Ülkede?

Konu ucuz dil okulları olduğunda akla gelen ilk ülkelerden biri Malta’dır. Ancak uygun fiyatlı İngilizce kurslarına ulaşmanın tek yolu Malta’ya gitmekten geçmiyor. Zira İrlanda, İngiltere, Kanada, Amerika ve Avustralya gibi ülkelerde de bütçenizi sarsmayacak dil okulları bulabilirsiniz.

 

Avrupa’nın kalabalık ve gözde kentlerinden birinde yer alan bir dil okulu, Avustralya’nın sakin bir sahil kasabasında yer alan bir dil okuluna kıyasla çok daha ağır giderlere sahip olacağı için öğrenciden de daha fazla ücret talep etmek durumunda kalabilir. Bu örnekten de anlaşılabileceği üzere, bir dil okulunun uygun fiyatlarla öğrenci kabul ediyor olması, o okulun kalitesiz olduğu veya kötü bir eğitim verdiği anlamına gelmemektedir.

Dil Okulu Fiyatları

Dil okullarının fiyatları; okulun bulunduğu ülke ve kente, sunduğu imkanlara, eğitmen kadrosuna, eğitim tipine ve eğitim süresine göre farklılık gösterebilir. Zira 1 aylık yurtdışı dil eğitimi ile bir senelik yurtdışı dil eğitiminin aynı ücretle gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Dil okullarının zaman zaman çeşitli kampanyalar yaptığı da düşünüldüğünde, kesin ve net bir fiyat belirtmek mümkün değildir.

 

Ancak genel bir örnek oluşturması açısından, Amerika dil okulu fiyatları üzerinden ortalama bir aralık belirtmek mümkündür: Amerika’da dört haftalık bir genel İngilizce eğitiminin maliyeti minimum 800 dolar olacaktır. Güncel fiyatlar ve kampanyalar hakkında bilgi almak ve yurtdışı dil okulları tavsiyesi istemek için danışma ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

En İyi Yurtdışı Dil Okulları Nerede?

İngilizce’yi en iyi hangi ülkede öğrenebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Eğer düşündüyseniz günden güne kendinize farklı cevaplar vermiş olabilirsiniz ve bu kesinlikle doğaldır. Çünkü bu sorunun değişmez bir cevabı yoktur. Kişinin öğrenme yöntemi, duygu durumu, hobileri ve hatta damak zevki dahi öğrenme sürecini etkileyebilir. Örneğin; kimi öğrenci sosyal yaşamın yoğun olduğu bir konumda çok daha hızlı öğrenirken kimi sadece kuş ve dalga seslerinin olduğu bir konumda daha başarılı olacaktır. Kimi öğrenci gittiği ülkenin mutfağına duyduğu derin hayranlık sayesinde İngilizcesini geliştirirken kimi öğrenci film festivallerinin yoğun olduğu bir ülkede daha hızlı İngilizce öğrenecektir. Ancak yine de öğrenme ve pratik yapma süreçlerinin günün her anına yayılması adına ana dili İngilizce olan İngiltere, Kanada, ABD, İrlanda ve Avustralya gibi ülkeler daima bir adım öndedir.

أكتشف معاهد اللغة

En İyi Yurtdışı Dil Okulları Nerede?

İngilizce’yi en iyi hangi ülkede öğrenebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Eğer düşündüyseniz günden güne kendinize farklı cevaplar vermiş olabilirsiniz ve bu kesinlikle doğaldır. Çünkü bu sorunun değişmez bir cevabı yoktur. Kişinin öğrenme yöntemi, duygu durumu, hobileri ve hatta damak zevki dahi öğrenme sürecini etkileyebilir.

 

Örneğin; kimi öğrenci sosyal yaşamın yoğun olduğu bir konumda çok daha hızlı öğrenirken kimi sadece kuş ve dalga seslerinin olduğu bir konumda daha başarılı olacaktır. Kimi öğrenci gittiği ülkenin mutfağına duyduğu derin hayranlık sayesinde İngilizcesini geliştirirken kimi öğrenci film festivallerinin yoğun olduğu bir ülkede daha hızlı İngilizce öğrenecektir. Ancak yine de öğrenme ve pratik yapma süreçlerinin günün her anına yayılması adına ana dili İngilizce olan İngiltere, Kanada, ABD, İrlanda ve Avustralya gibi ülkeler daima bir adım öndedir.

Yurtdışı Dil Eğitiminin Avantajları

Yurtdışında İngilizce kursu almanın avantajları saymakla bitmez ama dil okulları aracılığıyla İngilizce öğrenmenin başlıca artılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Yurtdışı Dil Okulları Vize İster Mi?

Bu sorunun cevabı hem evet hem de hayır olabilir. Şöyle ki; İngilizce öğrenmek için seçtiğiniz ülke vize istemeyen bir ülkeyse, 90 güne kadar olan tüm kurslara vizesiz katılabilirsiniz. Ancak dil öğrenmek için vize isteyen bir ülkeye gidecekseniz, yine gideceğiniz ülkeye bağlı olarak turist vizesi veya öğrenci vizesi almanız gerekebilir. Vize konusuyla alakalı yardıma ihtiyacınız varsa, öğrenci danışmanlarımız sizlerle tanışmaktan ve sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.

Sorularınız mı var ?

Ekibimiz whatsapp üzerinden bütün sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır