Kanada'DA EĞİTİM Kanada'da Özel Kolejler

Kanada, refah düzeyinin yüksek olması, yılın her mevsiminde muhteşem manzaralar sunması ve hoşgörülü bir halka sahip olmasıyla gezegenimizin en popüler ülkelerinden biri. Kanada’yı bu denli popüler yapan bir diğer etken ise hiç şüphesiz eğitim kurumlarının kalitesi ve çoğu ülkeye kıyasla daha ekonomik olmaları. Peki Kanada’da, dünya standartlarına yön veren eğitim kurumları arasında en ekonomik ve en başarılı olanlar hangileri? Evet, tahmini doğru, tabii ki özel kolejler!

 

Kanada’nın özel kolejleri; eğitmen kadrosu, fiziksel imkanları, yemyeşil kampüsleri ve hem teknoloji hem de sanatla olan yakın bağlarıyla dikkat çekiyor. Kanada’da mesleki eğitim alarak iş dünyasının kilit personelleri arasına adını yazdırmak isteyen uluslararası öğrenciler, özel kolejlere büyük ilgi duyuyor.

Kanada'DA EĞİTİM Eğitim Süresi

Kanada’da özel kolejlerin verdiği eğitim çoğunlukla mesleki uygulamalara ve uygulamalı sanat dallarına odaklanıyor. Özel kolej programlarının büyük bölümü, akademik altyapıyı hızlıca kurduktan sonra doğrudan sektörün istediği nitelikleri öğrenciye kazandırma yoluna gidiyor. Söz konusu programların hemen hemen hepsi 1 veya 2 yıl sürerken, lisans derecesi kategorisindeki bölümler aynı ülkemizdeki gibi 4 yıl sürüyor.

Kanada'DA EĞİTİM Program Türleri

Kanada’nın özel kolejlerinde; önlisanstan yüksek lisans sertifikasına kadar değişik kademelerde sayısız program bulunuyor. Program içeriklerinin sınırı ise ufuk çizgisinin bile ötesinde! Zira Kanada’nın özel kolejlerinde okumak isteyen bir öğrenci; reklamcılıktan hemşireliğe, aşçılıktan tarihe kadar en geleneksel bölümleri de, e-Spor yöneticiliğinden oyun geliştiriciliğine, anismasyondan mobil uygulama programcılığına kadar geleceğin mesleği olarak nitelendirilen modern bölümleri de tercih edebiliyor.

Kanada'DA EĞİTİM Özel Kolej-Devlet Koleji Farkı

Kanada’daki özel kolejlerin büyük çoğunluğu, devlet kolejlerine kıyasla daha uygun eğitim ücretlerine sahiptir. Yurt dışında eğitim alırken aile bütçesini de sarsmak istemeyen öğrencilerin gözdesi konumundaki özel kolejler, devlet kolejlerine kıyasla daha basit kriterlerle öğrenci kabulü yapar. Özellikle İngilizce yeterliliği konusunda, Kanada özel kolejleri çok daha düşük IELTS taban puanlarına sahiptir.

Kanada'DA EĞİTİM Özel Kolejlerden Mezun Olduktan Sonra Çalışma İzni

Kanada’da özel kolejden mezun olan bir öğrencinin, çalışma izni almak konusunda herhangi bir problemle karşılaşması hemen hemen imkansızdır. Zira Kanada devleti de, ülkedeki kolejlerden kalifiye bir profesyonel olarak mezun olan öğrencilerin ülkenin nitelikli iş gücüne katkıda bulunmasını sağlamak amacıyla yeni kanunlar çıkarıyor. Güncel yasalar ışığında, Kanada özel kolejlerinden mezun olan bireyler, mezuniyet tarihinden sonra üç yıla kadar çalışma iznine başvurma hakkına sahip. Öğrencilerine verdiği önem ve gösterdiği ilgiyle ünlü Kanada özel kolejleri, mezunlarını işe yerleştirme konusunda da hayli istekli. Çoğa Kanada özel koleji, talep  eden mezunlarına gerekli bağlantıları sağlıyor. Kanada özel kolejlerinde, mezunların ülke içinde iş bulma oranı %80 civarında seyrediyor.

تعرف اكثر علي كندا

السنة التحضرية

يتوجب علي كل شخص يرغب بالدراسة في كندا بالحصول علي سنة تحضيرية تعرف عليها من هنا

المدراس الصيفية

استمتع بصيف مليئ بالمتعه والمعامرات والتعليم في كندا تعرف علي المدارس الصيفيه من هنا

الدراسة الجامعية

بريطانيا هي ارض الجامعات الحقيقة واشهرها , تعرف علي نظام الدراسة الجامعيه في كندا من هنا

المدارس الثانوية

ان كنت ترغب بالحصول علي تأسيس تعليمي مميز , يتوجب عليك الحصول شهاداتك الثانوية من كندا اقرا المزيد هنا

معاهد اللغة

لا يوجد افضل من الدولة للام للغه الانجليزيه للحصول علي افضل تعليم ممكن لدراسة الانجليزية , اقرا المزيد من هنا

الفيزا الكندية

من الامول المقلقة للدراسة في كندا هي صعوبه الحصول علي الفيزا , تعرف علي طرق وشروط الحصول علي الفيزا

نظام التعليم في كندا

لدي بريطانيا نظام تعليمي مختلف عن دول العالم , تعرف علي نظام التعليم الكندي من هنا

الدراسات العليا

احصل علي شهادة الماجستير او الدكتوراه من ارقي الجامعات الكندية المعترف بها عالميا وذات مستوي التوظيف العالي