اكتشف المدارس الصيفية

Yurtdışı Yaz Okulları

Yaz tatilinden maksimum verim almanın yolu yurtdışı yaz okulundan geçer! Eğlenirken öğrenmeye, tatil yaparken kendini geliştirmeye ve hayatının en verimli yaz dönemini geçirmeye hazır mısın? Gezmeye, yeni kültürler tanımaya, dopdolu sosyal aktivitelere ve ilgi alanlarına doyasıya vakit ayırırken bir yandan da akademik yeteneklerini keşfetmek istiyorsan yurtdışı yaz okulları seni bekliyor!

 

Peki yurtdışı yaz okuluna nasıl gidilir? Hem eğlenceye hem de derslere yoğunlaşan bu eğitim kurumlarının ücreti nedir? Eğer sen de hayatın boyunca unutamayacağın bir yaz dönemi geçirmek için sabırsızlanıyorsan; işte karşında tüm detayları ile yurt dışı yaz okulları!

Her Bütçeye Uygun Yurtdışı Yaz Okulu Fiyatları

Yurtdışı eğitim fiyatları; okulun bulunduğu ülke ve kente, sunduğu fiziksel imkanlara, okulun kadrosuna, eğitim tipine ve toplam ders saatine göre değişiklik göstermektedir. Yurtdışı yaz okulları paketlerine genellikle aşağıdaki hizmetler dahildir:

 • Gezi programları
 • Sağlık sigortası
 • İngilizce dil eğitimi
 • Okulun sunduğu ve/veya organize ettiği sosyal ve sportif faaliyetler
 • Konaklama
 • İngilizce eğitimi
 • Rehber öğretmen ve/veya gurup lideri

Bu gibi standart sayılabilecek imkanları sunan bir yaz okulu paketinin süresi genellikle birkaç haftadır. Ancak öğrencinin talebi doğrultusunda birkaç aya kadar uzayabilen paketler de değerlendirilebilir. Yurtdışı yaz okulu fiyatlarına etki eden pek çok kriter mevcut olsa da genel bir fikir vermesi açısından; 2 haftalık bir yaz okulu programının Amerika’da ortalama 2300-2500 dolar, İngiltere’de ise 1000-1200 GBP tutacağını söyleyebiliriz.

 

Kimi okullar ücretsiz bir şekilde bilgisayar laboratuvarı, dans kursu ve resim atölyesi gibi hizmetler de sunarken kimi okullarda bu gibi hizmetler ücrete tabidir. Bu noktada hem ihtiyaçlarına hem de bütçene hitap eden en iyi yurtdışı yaz okulunu seçebilmek için OK TAMAM’a güvenebilirsin. Uzun yıllar boyunca elde ettiği tecrübesi ve binlerce mutlu öğrencisiyle dikkat çeken OK TAMAM, aile bütçesini sarsmayan kampanyalı fiyatları ve profesyonel danışma ekibiyle daima bir telefon uzağında!

Yurtdışı Yaz Okullarında Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Tanımadığın bir ülkenin sırlarını keşfetmek, dünyanın dört bir yanından yeni arkadaşlar edinmek, dil becerilerini geliştirmek ve doğa gezilerinde çekildiğin göz alıcı fotoğraflarla Instagram profilini süslemek oldukça çekici fikirler. Ancak tüm bu keyifli aktiviteleri tamamlayıp konaklayacağın yere döndüğünde kendini rahat ve güvende hissetmen de oldukça önemli. Bu yüzden yurt dışındaki evinin hem sakince ders çalışabilecek hem dil gelişimine katkıda bulunacak hem de sana ve ailene güven verecek bir ortam sunması gerekir.

 

Yurtdışı yaz okullarına kayıt yaptırdığında, konaklama seçimi için karşına iki alternatif çıkar. Birincisi; biraz daha yüksek fiyatlara sahip olan ancak kendi yaş gurubundan pek çok insanla tanışıp kaynaşmanı sağlayan öğrenci yurtlarıdır. İkinci alternatif ise uygun fiyatlarıyla ilgi çeken aile yanı konaklamasıdır. Ancak yanında konaklayacağın ailenin evi okuluna uzaksa, okulun temin edeceği servisleri kullanmak zorunda kalabilirsin.

Bilim Dolu Bir Yaz Tatili: Yurtdışı Akademik Yaz Okulu

Yurtdışı yaz okulu lise programları olduğu gibi yurtdışı yaz okulu üniversite programları da mevcuttur. Hem eğlenmeyi hem de geleceğine yatırım yapmayı tek bir yaz tatiline sığdırabilirsin! Bir yandan hayattan maksimum keyif alırken diğer yandan dünyanın en önemli üniversitelerinin atmosferini solumak tam anlamıyla muhteşem bir deneyim olacak! Yaz aylarını, sıradan bilgisayar oyunları ve sıkıcı sosyal medya platformları ile heba etmek yerine hayalindeki kampüs ortamında geçirebilirsin.

 

Her yıl, çeşitli yaş guruplarından yüzlerce öğrenci, bilimsel çalışmalara damgasını vuran İngiltere, Amerika ve Kanada gibi ülkelerin en iyi üniversitelerinde akademik çalışmalara katılıyor. Sen de bu kervana katılarak kişisel gelişimin doruklarına erişebilir ve yaşıtlarına büyük bir fark atabilirsin. Söz konusu üniversitelerin kampüs ortamına, eğitim disiplinine ve bilimsel çalışmalarına tanıklık etmek vizyonunu ufuk çizgisinin de ötesine taşıyacak! Bilim insanı olma hayaliyle yanıp tutuşuyorsan, akademik yaz okulu programlarını mutlaka değerlendirmelisin. Zira bu programlar, yılları sonra yurt dışında yüksek lisans yapmak istediğinde tüm kapıları açan altın bir anahtara dönüşecek. 

 

Akademik eğitime eğilen yurtdışı yaz kamplarında eğitim alabileceğin başlıca alanlar aşağıdaki gibidir:

 • Yazılım ve programcılık
 • Tıp
 • Matematik
 • Mühendislik
 • Biyoloji
 • Güzel sanatlar
 • Sinema
 • Müzik

Bu alanlar haricinde hobilerinle veya gelecek planlarınla uyumlu yüzlerce farklı alanda akademik eğitim alabilirsin. Akademik yurtdışı yaz okulları çoğunlukla lise ve üniversite öğrencileri için tasarlanmıştır. Bazı programlar orta ve üstü seviyede İngilizce bilgisi gerektirebilir.

Yurtdışı Yaz Okulu Vize İşlemleri

Entelektüel gelişimine ivme kazandırmak ve dünyayı daha iyi anlamak için yurtdışı yaz okullarına katılma kararı aldıysan vize işlemleri hakkında endişelenmene gerek yok. Çünkü OK TAMAM’ın deneyimli ekibi, gideceğin ülke ve okul için vize dahil tüm belgeleri hazırlamanda sana yardımcı olacak. Böylece hem senin hem de ailenin hiçbir zahmete girmesine gerek kalmayacak. Yurtdışı yaz okulları ile hayatına sihirli bir dokunuş yapmak istiyorsan Kadıköy şubemizde bizi ziyaret edebilir ve aklına takılan tüm sorulara hızlıca cevap bulabilirsin! 

اكتشف المدارس الصيفية