DELTA Kursları DELTA Kursunun Amacı ve DELTA Sertifikasının Kullanım Alanları

İngilizce öğretmenlerine yönelik bir program olan DELTA, İngiltere’nin ve hatta tüm dünyanın en prestijli sertifikasyon ve eğitim kurumlarının başında gelen Cambridge tarafından düzenleniyor. İngilizce öğretmeni olarak en az bir yıl görev yapmış olan herkesin katılabileceği DELTA kursları, ülkemizin farklı şehirlerinde konumlanan sekiz farklı DELTA merkezinden yüz yüze dersler ile alınabilir.
DELTA programını biraz daha yakından tanımaya hazır mısın? Eğer cevabın evet ise, işte karşında tüm detaylarıyla DELTA programı…

DELTA Kursları DELTA Kursunun Amacı ve DELTA Sertifikasının Kullanım Alanları

DELTA, kariyerini bir üst noktaya taşımak isteyen ve yetişkinlere İngilizce öğretmekle görevli İngilizce öğretmenlerine yönelik bir sertifikasyon programıdır. DELTA’nın uluslararası geçerliliği vardır.

 

DELTA kursları, ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerinin İngilizce üzerinde eksiksiz hakimiyet kurmalarına ve İngilizce öğretimindeki en güncel ve en etkili yöntemleri keşfetmelerine büyük katkı sağlar.


DELTA kursları, aynı kurum tarafından hemen hemen aynı amaçlarla düzenlenen CELTA kursları ile büyük benzerlik göstermesine karşında, DELTA kursuna katılmak isteyen bireylerin en az 21 yaşında olması ve halihazırda İngilizce öğretmenliği deneyimine sahip olması gerekir.


DELTA sertifikası, UCLES tarafından düzenlenir ve Cambridge onayına sahiptir. DELTA sertifikasına sahip olan öğretmenler, gezegenimizin hemen her yerinde İngilizce öğretmenliği yapabilmektedir.

DELTA Kursları DELTA Kursu Modülleri

DELTA kursu üç farklı modül halinde sunulur. DELTA kursu almak isteyen İngilizce öğretmenleri, üç modülü de aynı anda alma hakkına sahip oldukları gibi modülleri diledikleri zaman aralığında teker teker alma hakkını da sahiptirler. Modüller arasında bağlantı olduğu barizdir ve modüllerin sırayla alınması tavsiye edilir ancak dileyen bireyler söz konusu üç modülü diledikleri sırayla alabilirler. Örneğin; bir İngilizce öğretmeni birinci, ikinci ve üçüncü modülleri bütünleşik şekilde alabileceği gibi önce üçüncü modülü, ardından birinci modülü ve son olarak ikinci modülü de farklı zaman dilimlerinde tamamlayabilir. Modüllerin tamamlanması için herhangi bir süre kısıtlaması yoktur, yani iki modül arasına birkaç yıl bile sıkıştırılabilir.

DELTA kursu modüllerinin içeriğine dair detaylı bilgi almak istiyorsan senin için hazırladığımız listeye göz atabilirsin:

DELTA kursu, kurs merkezinin uygulamaları ve adayların tercihleri doğrultusunda minimum 2 hafta ve maksimum 3 ay sürebilir.